• Randevu Hattı
  • 0 262 262 XX XX

WST güvencesi ile aramalarda google ilk sayfada çıkan mobil uyumlu bu siteyi kiralayabilirsiniz. Tel: 0 536 881 11 11

SINAV DÖNEMLERİNİ NASIL GEÇİRMELİYİZ?

SINAV DÖNEMİ

Sınav döneminden geçiyoruz ve çocuklarımız lise ve üniversite sınavlarına giriyor. Bu sene, 2020 yılında sınavlar bildiğiniz gibi Corona virüs sebebiyle önceki yıllardan farklı ve sağlık bakanlığımız milli eğitim bakanlığımız ile birlikte ortak tedbirler aldı.
Bu yazımızda sınava girecek çocuklarımıza ve anne-babalara sınav dönemlerini ve sınav gününü nasıl geçirmeleri gerektiği ile ilgili tavsiyelerde bulunacağız.
Sınav öncesi nelere dikkat etmeliyiz?
Sınav öncesi dönemde dengeli beslenmeye, uyku vakitlerimize ve programlı bir ders çalışma sistemine özen göstermeliyiz. Arada maskemizi takarak temiz hava alabileceğimiz sahil veya dağlık bölgelere gidip zihnimizi dinlendirmeliyiz. İzmit için Sekapark veya Kartepe bölgesi arasıra temiz hava almak için uygun yerler.
Beslenmemiz nasıl olmalı?
Sınav öncesi dönemde düzenli yemek yemeliyiz. Ağır gıdalardan kaçınmalı, aşırı yemekten kaçınmalıyız. Protein, yağ ve karbonhidrat bakımından dengeli bir beslenme programı uygulamalıyız.
Sınav'dan 1 gün öncemiz nasıl olmalı?
Sınavdan 1 gün öncesi çok önemlidir. Beslenmemiz, uykumuz, psikolojik durumumuz ve vücut dengemize çok büyük önem vermeliyiz. Güzel bir kahvaltı sonrası yürüyüş yapmalı ve zihnimizi boşaltarak başarıya yoğunlaşmalıyız. Ders çalışmayı bırakmalıyız çünkü düzenli ders çalışarak kendimizi zaten sınava hazırlamış olmalıyız. Beslenme açısından yine aşırı yemekten kaçınmalıyız. İshal veya kabızlık yapabilen gıdalardan kaçınmalıyız. En geç saat akşam saat 10da yatmalıyız ve rahat bir uyku çekmeliyiz. Sabah zinde kalkmalı ve sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet ederek sınav yerinde olmalıyız.
Başarılar dileriz.

HİZMETLERİMİZ

ÇOCUKLARIMIZ HERŞEYİMİZ

01

Beslenme

Çocuk gıda sistematiği ve tedavisi
04

Çocuk Cerrahisi

Çocuk ameliyatları ve sünnet
02

Kulak Burun Boğaz

KBB Hastalıkları tanı ve tedavisi
05

Yenidoğan Takibi

Bebek gelişimi ve aşı takibi
03

Allerji

Çocuk allerjen tetkik ve tedavisi
06

Ergen Hastalıkları

Ergen hastalıkları teşhis ve tedavisi
cocukdikey.jpg

DEĞERLİ
ÇOCUKLAR

İzmitimizin çocukları her zaman en iyisine layıktır. Çocuk hastalıkları teşhis ve tedavisi için doğru adrestesiniz. Bebeklikten ergenliğe kadar geçen sürede değerli çocuklarımızın büyüme, gelişme ve tedavisi için hizmetinizdeyiz. Beslenme bozuklukları, allerji testi ve tedavisi, aşılanma takibi, anne-baba, aile bütünlüğü için çocuklara nasıl davranmamız gerektiği gibi konularda uzman kadromuz ile hedefimiz hep gülen çocuklar. Uzman kadromuz, işinin ehli ekibimiz ve tecrübelerimizle sizler için buradayız.

Pedogojik yaklaşım

Planlı ve programlı tedavi


Optimum fiyatlandırma


Güler yüzlü hizmet


Doğru bilgilendirme


Açık iletişim

0
Yıllık Tecrübe
0
Mutlu Aile
0
Uzman Ekip Üyesi